História

Spoločnosť AIR CARPATIA s.r.o, vznikla v roku 1994 zo skupiny nadšencov, ktorí mali jednoznačný zámer – priblížiť letecký šport, lietanie pre zábavu ako aj kariéru profesionálneho pilota širšej verejnosti, kde dovtedy existovali ako jediná možnosť AEROKLUBY,ktoré však svojím zriadením neboli pre generáciu “novej éry” až tak prístupné. Spoločnosť začala poskytovaním služieb v oblasti leteckého výcviku. Neskôr to boli prenájmy lietadiel už hotovým pilotom a ďalšie služby ako preprava cestujúcich(1998-2002), vyhliadkové lety ,letecké fotografovanie, monitoring zo vzduchu a ostatné služby v oblasti leteckých prác.

V súčasnosti poskytuje spoločnosť naďalej pilotné výcviky na svetovo uznávaných lietadlách typuCessna 152, 172 a letecké práce – fotografovanie, vyhliadkové lety, ktoré sa tešia nemalej obľube, požičiavanie lietadiel, preškoľovanie na nové typy lietadiel atď..

Spoločnosť ponúka naviac pokračovacie typy výcvikov pre pilotov, ktorí sa rozhodli využiť svoje vedomosti pri svojom budúcom povolaní profesionálneho pilota. Spoločnosť má za sebou tisíce odlietaných hodín a za dobu svojej existencie viac ako 300 spokojných zákazníkov, z ktorých je nezandebateľná časť zahraničných.

Spoločnosť získala v novembri 2007 certifikát FTO a je oprávnená školiť pilotov pre kvalifikácie ATPL, CPL, IR, MEP a FI. Do svojej flotily zaradila jeden multi-engine letúň Piper 44-180 Seminole a nové letúne Cessna 172S s Glasscocpitom G1000 od najväčšieho výrobcu športových lietadiel a businnes-jetov na svete – Cessna Aircraft Company. Novinkou v ponuke je dvojica vrtuľníkov Robinson R-44 Raven II, ktoré sa používajú pre výcvik pilotov i letecké práce pre našich zákazníkov.

Medzi našimi klientmi sa stále nájdu aj takí, ktorí sa rozhodli mať vlastné lietadlo a tým poskytuje spoločnosť poradenské služby a sprostredkováva nákup a dovoz lietadla – použitého alebo nového.

V súčasnosti zaujíma naša spoločnosť významé miesto na Slovenskom trhu v oblasti predaja použitých a nových lietadiel. Našou vizitkou je už vyše 70 zrealizovaných nákupov alebo predajov lietadiel, najmä značiek Cessna a Piper.

Naša spoločnosť úzko spolupracuje s renomovanými svetovými výrobcami a dodávateľmi ako sú – Cessna Aircraft, Roeder prazision GmbH, Citation JETs, Atlas Air Services GmbH., Piper Aircraft – PIPER OK CZ, Dassault-Falcon Aircraft LD Aviation Prague, FLIR systems airborne imaging, PARAVION Technology, GARMIN, JEPPESEN, DAVID CLARK, FLIGHTCOM, ARTEX ELT´s, BENDIX-KING a mnoho ďalších.

Vďaka svojmu profesionálnemu prístupu zaujímame významné miesto na dnes už nielen Slovenskom ale aj Európskom trhu.

Príďte sa presvedčiť sami, radi Vás v našej spoločnosti uvítame.